Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/klausutis/domains/klausutis.lt/public_html/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 454

NUOTOLINIS UGDYMAS

Nuotolinio darbo tvarkos aprašas

Nuotolinio ugdymo savaitės planai siunčiami:

  • el. dienyne ,,Mūsų darželis“;
  • soc. tinklo ,,Facebook” uždarų grupių paskyrose;
  • logopedė, soc. pedagogė teikia pagalbą spec. poreikių vaikams – užduotys išsiunčiamos asmeniškai.

 

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl Covid-19 viruso ir sustabdžius ugdymo procesą darželiuose, ikimokyklinio ugdymo mokytojams bei tėveliams rekomenduojame šiuo laikotarpiu ugdymo procesą tariantis ir tarpusavyje konsultuojantis organizuoti namuose. Kai kurios veiklos gali vykti ir nuotoliniu būdu.

Siūlome keletą idėjų vaikų ugdymui namie:

  • 15–20 minučių teminiai video ar kita mokomoji medžiaga. Mokytojai gali parengti 15–20 minučių tematinius video vaikams su tam tikromis užduotėlėmis, atitinkančiomis vaikų amžių (piešimas, karpymas, raidelių apvedimai, dainelių dainavimas, fizinis ugdymas ir kt.). Video gali būti paskelbti įstaigos tinklalapyje ar tam tikroje įstaigos pasirinktinoje elektroninėje platformoje. Atliktų užduočių nuotraukas tėvai gali įkelti į nurodytą el. paštą, ar kitą programą, kad mokytojas matytų rezultatus. Tai pat ir kita ugdomoji medžiaga, atitinkanti įstaigos ikimokyklinio ugdymo programą, gali būti skelbiama mokyklos tinklalapyje ar įstaigos sutartoje vietoje (Moodle, Google Clouds, ir kt.), kad tėvai ar kiti vaikus prižiūrintys žmonės laisvai galėtų ja pasinaudoti.
  • Konferenciniai skambučiai. Pasinaudojus skaitmeninių technologijų galimybėmis, galima organizuoti tam tikra tema iš anksto sutarus konferencinius skambučius (Skype, Messenger, Viber, Google ir kt.) visos grupėms vaikams – žinoma, talkinant tėveliams. Jų metu galima pasakoti istorijas, nagrinėti pasaulio žemėlapį ar daug kitų įvairių temų. Tai labai atraktyvu mažiesiems.
  • Individualios logopedo pratybos vaikams. Esant poreikiui teikti švietimo pagalbą vaikams, galima suderinti su tėvais, kad pasitelkdamas įstaigai ir tėvams prieinamas vaizdo programas logopedas teiktų individualias konsultacijas vaikui. Vaikas sesijos metu gali matyti, kokius pratimus rodo logopedas, o logopedas fiksuoja, kaip sekasi pratimus atlikti vaikui, galimai pasitelkti ir tėvų pagalbą atliekant sunkesnius pratimus.
  • Žaidimai vaidmenimis. Priešmokyklinio amžiaus vaikai mėgsta mėgdžioti suaugusius ir žaidžia vaidmenų žaidimus. Dažniausiai tokiais atvejais suaugusiajam reikia tik padrąsinti ir paskatinti, padėti ir kartu dalyvauti su vaiku veikloje.

Svarbu nepamiršti ugdyti ir tų įgūdžių, kuriems nereikia virtualios ugdymo aplinkos. Tai fizinis aktyvumaskūrybiškumasaplinkos pažinimas ir kasdieniai įgūdžiai, tokie kaip mokėjimas naudotis stalo įrankiais, tvarkos laikymasis, stalo serviravimas, asmeninė higiena ir pan.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui galima išnaudoti įvairias erdves ir daiktus, esančius ne tik ugdymo įstaigoje, bet ir namuose.

Namuose galima atlikti nesudėtingas mankšteles, taip pat įvairius darbelius, skirtus vystyti smulkiąją motoriką. Galima pažinti gyvūnus ir augalus tyrinėjant paveiksliukus knygelėse, žiūrint dokumentinius filmus, pavyzdžiui, http://www.sengire.lt/lt, ar stebint mieste gyvenančius paukščius – kad ir pro langą.

Viešai prieinamas skaitmeninis turinys:

Skaitiniai vaikams:

Sveikatos kompetencijos ugdymas:

Eksperimentai ir užduotėlių rinkiniai:

Kita:

Ikimokyklinis vaikų ugdymas remiasi Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašu.

Priešmokyklinis ugdymas remiasi Priešmokyklinio ugdymo bendrąja programa.

 

Dalijimasis idėjomis ir patarimais kaip ne tik smagiai ir įdomiai, bet ir prasmingai vaikams organizuoti veiklą namuose, šiuo laikotarpiu tampa ypatingai vertingas.

 

Psichologinė ir emocinė parama karantino metu

 „Kaip kalbėti su vaikais krizės situacijoje ir kaip jiems padėti

Karantinas ir pandemija dėl naujojo Corona viruso (COVID-19) plitimo grėsmės pakeitė mūsų visų įprastą kasdienybę. Pastarosios savaitės kelia mums nemažai iššūkių, todėl šiuo metu savo ir savo vaikų emocinę – psichologinę sveikatą turime išlaikyti kaip įmanoma stabilesnę.

Jeigu dėl šiuo metu susiklosčiusios situacijos patiriate papildomą psichologinį nerimą, jeigu manote, kad Jums reikia su kažkuo pabendrauti ar prašyti pagalbos dėl savo ir savo vaikų emocinės būsenos – neprivalote likti vieni su savo mintimis ir jausmais. Dalinkitės jais su tais, kurie gali padėti.

Translate »
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą