Kovo 4 dieną salėje šurmuliavo Kaziuko Mugė.  Šventės Kazys ir Kazytė (Birutė ir Kazimiera) supažindino vaikus su tradicijomis.  Vaikai su pedagogėmis bei tėveliais priruošė daug darbelių, maisto pardavimui. Kiekviena grupė įsirengė ir pasipuošė  savo prekybos vietas. Skambant liaudiškai muzikai visi ėjo apsipirkti.

Vasario – Kovo  mėn. visų grupių  vaikai priėmė ,,Sveikatiados projekto iššūkį  “Saldintą gėrimą keičiu į vandenį”,,Žirniukų bei  Saulučių” lopšelio grupių    mažieji susipažino su vandens svarba organizmui,  atliko eksperimentą “Šokančios uogos” – stebėjo kaip vandenyje šoka vynuogės. Taip pat gamino ir ragavo sveikus gėrimus su obuoliais, citrinom ir mėtom ir mandarinais. Lavino įvairias jusles. Kalbėjo apie vandens naudą, galias.“Drugelių “ grupės vaikai ” Ryto rato metu su vaikais diskutavo apie vandenį. Vaikai pažiūrėjo filmukus “Ledas, vanduo , garai” ir edukacinį “Vandens tarša”. Aptarę filmukus vaikai gėrė tyro vandenuko …Bitučių grupės  vaikai spaudė vaisių ir daržovių sultis, lygino skonius. Nusprendė, kad šviežiai spaustos sultys yra daug skanesnės už pirktas parduotuvėse. Tačiau vanduo yra pats svarbiausias gyvenime ir nepakeičiamas jokiomis sultimis. 🙂Zuikučių gr vaikai degustavo įvairių skonių vandenį ir nusprendė,  kad skaniausias – juodųjų serbentų skonio vanduo, o sveikiausias – citrina pagardintas vanduo. Boružėlių gr.vaikai ragavo vandenį su citrina, braškėmis ir raudonais serbentais. Palygino, kuo skiriasi nuo paprasto vandens…

Vasario 25 d. grupėse bei  darželio kieme šurmuliavo Užgavėnių  persirengėliai -Čigonai , žydai, velniai, Kanapinis su Lašininiu ir kiti. Vaikai dainavo,  sukosi  liaudies rateliuose;  galynėjosi Kanapinis su Lašininiu , kvietė greičiau ateit tikrą pavasarį.Šventę pravedė mokytojos Vilma,Lina ir Birutė.

Vasario 19 d.įstaigos vaikai aktyviai sportavo.Vyko Lietuvos Mažųjų Žaidynės, kurias organizavo ir pravedė Milda ir Audronė.Buvo įnešta žaidynių vėliava,organizuota daug estafečių.kiekvienas žaidynių dalyvis buvo apdovanotas diplomu.

 

Vasario 16-osios proga įstaigoje svečiavosi trys kariškiai iš Kauno J.Vitkaus Inžinerijos bataliono.Buvo iškilmingai įnešta vėliava, sugiedotas himnas, pravesta edukacija ,,Lietuva vaiko delne”...Kariškiai vaikus supažindino su pagrindine amunicija, demonstravo ir leido vaikams užsidėti kariškas liemenes, akinius, miegmaišius, visi ragavo kareiviško maisto davinio.Berniukams tai buvo vyriškumo pamoka; dar ilgai dalinosi įspūdžiais. Šventę pravedė Daiva, Nadežda ir Milda.

 

Sausio mėn. dalyvavome ,,Sveikatiados” projekto iššūkyje – Grūdinės kultūros, jų nauda

„Drugelių“, “Boružėlių“ ir „Žirniukų“ grupės priėmė iššūkį – grūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas. Iššūkio metu vaikai pasitelkę pojūčius tyrinėjo kviečius, rugius, grikius. Degustavo įvairių grudų duonelę, grikių duoniukus, košes. Vaikai turėjo galimybę tyrinėti, rūšiuoti, liesti, atpažinti ir įvardinti pavadinimus.“Drugelių“ grupės vaikai kartu aptarė duonos kelią, sveikos mitybos piramidę, ragavo pilno grūdo produktus, netradiciniu metodu (kruopomis) aplikavo  paveikslėlius, lavino smulkiąją motoriką. Iššūkis priimtas!

 

Sausio 6 dieną  vaikučius  aplankė Trys Karaliai – Daiva,Vilma ir LinaJ. Supažindino su karalių nešamomis dovanomis.Vaikai žiūrėjo ir aptarė filmuką apie Karalių kelionę.Grįžę į grupes kai kurie dar rado ir Karalių paliktų dovanų ir pradėjo atsisveikinimą su eglutėmis bei puošmenomis.

“Drugelių“ grupėje tą dieną  vaikams vyko šventinis rytmetys  „Trys Karaliai – atsisveikinimas su eglute“, kurį organizavo ir pravedė  pedagogė Giedra.Vaikai klausėsi  pasakojimų apie Trijų karalių šventės tradicijas, žiūrėjo filmuką “Trys karaliai. Ką pasakė Kakė Makė?“ ,klausėsi dainelės „Trys karaliai“ . Kupini teigiamų emocijų ir karalių apdovanoti, vaikai  atsisveikino su savo eglute, ją nupuošė. Atsisveikinimas  nenuliūdino vaikų, visų nuotaika buvo smagi ir šventiška.

 

Didžiosios šventės pasibaigė, prasidėjo naujų darbų, naujų ieškojimų ir atradimų metas.

 

Gruodžio 2 dieną vyko Eglutės įžiebimo šventė.Šiemet eglutė papuošta vaikų rankomis pagamintais baltais žaisliukais.Šventę pravedė trys Nykštukai – Audronė, Lina ir Birutė.Priminė apie šventinį laikotarpį, tradicijas.Vaikai džiaugsmingai dainavo daineles, sukosi rateliuose, deklamavo…

Lapkričio 15 d. darželyje paminėjome Tolerancijos dieną. Grupėse vaikai gamino dienos simbolius – Švyturius, vėliau salėje keitėsi, dovanojo draugams. Žiūrėjo ir aptarė trumpus filmukus apie įvairias negales, aiškinosi, kaip reikia elgtis.

Lapkričio mėn. įstaigos vaikai su pedagogėm dalyvauja ,,Sveikatiados”  projekto iššūkyje  –  Kasdien valgome 400 gr. vaisių ir daržovių. Vaikai ragavo įvairių skonių vaisius, daržoves, žaidė žaidimus, gaminosi karūnėles bei  dėliojo mozaiką iš vaisių , pusryčių košes skanino vaisiais; kalbėjo apie svarbą sveikatai.

 

Pagaliau atėjo laukta diena –  Lapkričio 14 d…Bitučių gr. vaikai išvyko į Vaikų literatūros muziejų.Ten buvo daug įdomių dalykų. Vaikai susipažino su jiems kūrinėlius rašančiais rašytojais ir jų darbo vietomis bei priemonėmis, klausė jų pasakų, apžiūrėjo senovinį rankų darbo televizorių, net dalyvavo skrydyje į kosmosą. Vaikai buvo smalsūs, žingeidūs, domėjosi kiekvienu eksponatu. Visa kelionė buvo smagi, saugi ir labai įdomi.

2019-10-03 d. įstaigos kieme buvo švenčiama tradicinė Rudenėlio šventė ,,Rudens mozaika”. Vaikai  linksmai  žygiavo grupių eisenoje, sukosi  žaidimų rateliuose, dainavo smagias naujai išmoktas  daineles. Visų grupių vaikai su tėveliais bei auklėtojomis rinko gamtinę medžiagą – iš jų dėliojo tikrą rudens mozaiką – papuošė darželio kiemą.Šventę organizavo ir pravedė  pedagogės Daiva, Vilma , Giedra ir Jolanta….

2019-09-16-30 dienomis„Drugelių” ir „Žirniukų” grupių vaikai dalyvavo kūrybiniame-meniniame projekte “Žaidimų laukas”, kurio tikslas – kuo daugiau ugdomųjų veiklų atlikti lauke. Dalyvaujant šiame projekte mums buvo svarbu užduotis atlikti kūrybiškai ir linksmai. Manome, kad tai pavyko padaryti, nes vaikų veiduose matėme šypsenas, džiugesį, geras emocijas.  Vaikai noriai įsijungė į kūrybinę veiklą. Veiklos metu vaikai buvo aktyvus ir visiškai atsipalaidavę. „Drugeliukų” grupės vaikai papuošė darželio aplinką rudenėlio paveikslu, kūrybinės veiklos metu tyrinėjo ir smalsavo žaisdami su gamtine medžiaga. Mokėsi dainelių apie rudenėlį, eilėtaštuko apie ežiuką. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų ir įgijo naujos pažinimo ir bendradarbiavimo įgūdžių patirties. Mažieji „Žirniukų” grupės menininkai iš tešlos darė veidukus, o iš gamtinės medžiagos puošė veido dalis, iš akmenukų sukūrė spalvotų boružėlių pievą, ant iešmelių vėrė žiedus, lapus, daržovių dalis taip sukurdami rudens gėrybių vėrinukus, gamino limonadą ir pasigamino keksiukus.  Darbeliai gavosi nuostabūs ir nepakartojami. Vaikai labai džiaugėsi rezultatu.

Rugsėjo 17d.  Bitučių ir Zuikučių gr. vaikai dalyvavo renginyje “Muzika spalvų ir vėjo”, kuris vyko Botanikos sode. Iš įvairiausių lapų ir rudeniškų žiedų vaikai gamino Rudens paveikslą. Vėjo muzika suskambo spalvingų gėlių vitražuose.Susipažinome su gėlėmis, kurios žydi rudenį. Akis džiugino nuostabūs gėlynai. Grįžome kupinomis širdimis rudeniškų spalvų ir vėjo muzikos.

 

 

2019-09-12 d.vyko respublikinė akcija,,Darželinukai – už krepšinio rinktinės pergales …Akcijos tikslas-skleisti sporto,kaip suvienijančio visus vienam tikslui, idėjas.Suteikti vaikams galimybę pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais, didžiuotis Lietuvos atributika…

.

2019-09-02 dieną 10 val. darželio kieme vyko Mokslo metų pradžios šventė. Ryte vaikučius pasitiko ir pasveikino personažas – Krokodilas, (auklėtoja Lina Juravičienė) vaišino vaikus saldainiais; Visus vaikus ir tėvelius pasveikino Direktorė .Smagu, buvo matyti visus vaikus sveikus sugrįžusius, visi pasiilgę pedagogių ir draugų, skirstėsi į grupes ieškoti siurprizų…

 

 

2019- 05-15 dieną priešmokyklinukai su ,,Drugelių” gr. vaikais pravedė linksmą, gražų reginį – Madų šou  ,,Iš mamos ir tėčio spintos” – persirengdami, keisdami rūbus žengė podiumu.Vyr. dizainerės pedagogės Daiva ir Giedra. Po madų demonstravimo vaikai linksminosi diskotekoje.

2019-05-14  dieną darželyje svečiavosi vaikai iš Kauno lopšelio – darželio ,,Svirnelis”, vyko ilgalaikio socialinės partnerystės projekto ,,Draugystės  tiltas”metodinė valanda ,,IT panaudojimas ugdymo procese – išmaniosios  elektroninės grindys”. Vaikai  smagiai   bendravo, žaidė žaidimus, grįžo į savo darželį pilni įspūdžių…Veiklą organizavo ir pravedė Daiva Jučienė ir Kazimiera Urniežienė.

 

2019-05-10 dieną vyko Kamuolio diena .Visi vaikučiai su pedagogėmis sportiškai nusiteikę ir pasiėmę savo kamuolius rikiavosi pievutėje apšilimui; padarė mankštą ir skirstėsi į komandas, pasklido po didžiulę teritoriją tolimesnėms estafetėms, kurias iš anksto buvo parengusi kūno kultūros pedagogė, -visose estafetėse užduotis reikėjo atlikti su kamuoliais. Tikrai smagi ir nuotaikinga šventė, suteikusi vaikams daug teigiamų emocijų.

Balandio 26 dieną įstaigoje vyko kasmetinis tradicinis vaikų labai mėgiamas  šokių projektas ,,Judėkime šokio ritmu“, kurį veda neformaliojo ugd.pedagogės Jolanta ir Milda. Kiekvienos grupės vaikai   pasipuošę savo skirtingų spalvų marškinėliais, sušoko po šokį, vėliau visi mokėsi bendro šokio ir linksminosi diskotekoje…

Prieš Velykas visų grupių vaikučiai su auklėtojomis kieme papuošė gražų Velykinį medį,(akciją organizavo pedagogės Daiva ir Giedra);     ,,Drugelių grupėje prieš Velykas apsilankė svečiuose Deimanto mamytė,kuri su vaikais papuošė grupę,pravedė edukaciją “Šventinių puokščių gamyba”. Džiaugiamės, kad tėveliai įsitraukia į mūsų gyvenimą…

Sugrįžę po švenčių, prisinešė gražių margučių, džiaugėsi, rodė juos draugams , vėliau šventė tęsėsi – darželio kieme , vaikai rideno kiaušinius- didesni pagal visas taisykles, mažesni – be taisyklių, bet smagiai rideno , gaudė pievoje muilo burbulus;

Drugelių gr. vyko šventinis rytmetys “Vaikų Velykėlės”. Sveciuose buvo atėjusi Zuikienė , kuri pokalbio metu sužinojo šv.Velykų papročius ir tradicijas. Vaikai smagiai rideno margučius, dainavo daineles. Zuikienė vaikučius apdovanojo velykiniais šokoladiniais margučiais…

Patys darželio mažiausieji – lopšelinukai Velykėles šventė kieme, kartu abiejų grupių vaikai.

 2019 -04- 05 mėn. dalyvaujame ekologiniame konkurse ,,Mano Žalioji Palangė”. Visų grupių vaikučiai su auklėtojomis  grupėse nuo ankstyvo pavasario ruošia žemę, sėja gėlių ir daržovių sėklas, jas laisto ,prižiūri, rūpinasi, sodina į paruoštas daržo lysves ir  kantriai  laukia  derliaus – Pavasario žemė laukia sėklyčių, kurios byra iš mažų vaikųrankyčių. Vandenėlio atsigers, želmenėliai  greit sužels…
2019-03 – 18-22 dienomis ,minint Pasaulinę vandens dieną,  bei dalyvaudami ,,Sveikatiados  projekto   ,,Sveikatiados  iššūkyje – saldintą gėrimą keičiu į vandenį!“   ,,Drugelių ir Bitučių ” grupių vaikai kalbėjo apie vandens naudą organizmui, ragavo skirtingų skonių vandenį -pirktą iš parduotuvės, virintą, iš krano  spaudė citriną, apelsiną…,,Zuikučių” grupės vaikai gėrė vandenį su  šaldytom  uogom – braškėm ir juodaisiais serbentais  be cukraus…

2019m. kovo 21d. pažymint lygiadienį, Paukščių grįžtuves, Gandrines įstaigoje vyko edukacija ,,Kokie paukščiai gyvena šalia mūsų…”, kurią pravedė garsus Lietuvos ornitologas  Gediminas Petkus. Atsivežė žiūronų, teleskopą ir leido vaikams praktiškai išbandyti, pamatyti paukščius iš arti, rodė jų lizdelius, aiškino apie skirtingų paukščių inkilus; aptarė kokie paukščiai jau sugrįžo, kurie pas mus žiemojo…

2019m. kovo mėn. 12 – 20 d  mūsų įstaigos bendruomenė prisidėjo prie ,,Vaikų linijos pradėtos akcijos ,,Savaitė be patyčių“. Projekto tikslas – ugdant pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią priekabiavimui ir patyčioms. Visa savaitė buvo turininga, maloni, šilta, pilna draugiškų apsikabinimų…Vaikai gamino atvirutes, gėlytes, keitėsi, dovanojo savo draugams iš kitų grupių; salėje visi žiūrėjo ir aptarė ,,Kodėl muštis negerai. Ką pasakė Kakė Makė…

2019 -03 -12 d. vyko RIUKKPA organizuotas Trikrepšio festivalis, skirtas  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
2019-03-08 d. įstaigoje vyko grupių mainų projekto ,,Mes gyvenam Lietuvoj ” baigiamoji akcija – minėjimas ,,Aš dar mažas, bet labai myliu Lietuvą, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai Kovo 11-ai  pažymėti. Buvo iškelta Lietuvos vėliava, vaikų eisena su vėliavėlėm ir spalvingom gėlėm po darželio teritoriją; žaidė žaidimus, papuošė gėlyną pačių gamintom gėlėm ir piešė ant asfalto palinkėjimus Lietuvai…
2019-03-05 d. darželyje nuo pat ankstyvo ryto skambėjo linksma muzika, kiekvienas buvo pasitinkamas prie durų. Praūžė smagios UŽGAVĖNĖS…Vėliau linksmybės persikėlė į darželio kiemą, kur  vaikai ir pedagogės persirengę čigonais, velniais ir kt. personažais –  linksmai dainavo , žaidė žaidimus, stebėjo Kanapinio ir Lašininio kovą, vijo Žiemą iš kiemo…Šventę pravedė pedagogės  Vilma, Daiva  ir Jolanta.
Grįžę į grupes visi vaišinosi virėjų iškeptais skaniais mieliniais blynais…
2019-02-15 d. įstaigoje  vyko graži , nuotaikinga Vasario 16 – osios šventė, kurią pravedė pedagogės Kazytė, Audronė ir Jolanta. Vaikai pasipuošę tautiniais rūbais, su tispalvėm  vėliavėlėm rankose dainavo gražias daineles, sukosi rateliuose, deklamavo eilėraščius, susipažino su Lietuvos istorija, giedojo himną. Vėliau visi grupelėse atliko kūrybines užduotis. Pabaigoje visos darbuotojos  sudainavo ,,Žemėj Lietuvos Ąžuolai žaliuos…
2019-02-12d.besiruošdamos Vasario 16- osios  šventei Auklėtojos Nadežda Zalevskaja ir  Lina Butkienė su abiejų lopšelio grupių vaikais  organizavo  projektėlį – žaidimą „Lietuvos vėliavos spalvos”. Supažindino  su Lietuvos vėliavos spalvomis ir jų eiliškumu, ir spalvų skaičiumi;  lavino  smulkiąją ir stambiąją motoriką. Aplikavo tautinę juostą, naudojant trijų spalvų lipdukus. Veiklos metu suteikta vaikams naujų įspūdžių,žinių, bendravimo džiaugsmo;  mokė veiklos metu dalintis priemonėmis, veikti drauge.Mokėsi šokti ratelyje pagal lietuvių liaudies dainą „Graži mūsų šeimynėlė”.
 

2019-02-01 kaip ir kasmet mūsų įstaiga prisijungė  prie RIUKKPA ir Kauno lopšelio – darželio – darželio ,,Spragtukas” inicijuoto Respublikinio projekto,, Ikimokyklinukų žiemos olimpiada – 2019″.Darželio kiemą papuošė olimpiniai žiedai, buvo nešama olimpiados vėliava; vaikai rungtyniavo įvairiose žiemos olimpinių žaidynių sportinėse rungtyse.

Sausio – vasario mėnesiais dalyvaudami SVEIKATIADOS projekto – iššūkio ,,Grūdiniai produktai sveikatai palankios mitybos pagrindas” grupėse pravestos veiklos:    “Drugelių” ir “Žirniukų” grupių vaikai bendradarbiaudami aptarė ir degustavo grūdines kultūras, jų produktus. Vyresnėliai vaikai dalinosi savo žiniomis ir patirtimi su mažaisiais draugais. Vaikai noriai sudarė sveiko  maisto pasirinkimo piramidę, kuri puošia mūsų stendus.

Ankstyvojo amžiaus grupės “Saulutės” vaikai susipažino su pilno grūdo produktais.Sužinojo apie sveiką duonelę ir ragavo jos keletą rūšių.Taip pat sužinojo apie sveikuoliškus javinukus,pilno grūdo sausainėlius. Išsiaiškino, kad daržovės ne tik gražios,spalvingos,bet ir labai skanios,bei jas valgyti sveika.Vaikučiai tobulino skonio, juoslės, jutiminius pojūčius.

,,Boružėlių gr. vaikučiai susipažino su skirtingom kruopom įvairiais pavidalais.Ėmė į delnukus, tyrinėjo skirtingas kruopas, jas lygino (grikiai, manai, avižų dribsniai. Kalbėjome apie jų naudą žmogaus organizmui Vėliau vaikai ragavo skirting skonių javinukų, trapučių, sausainukų.Su auklėtoja Vilma piešė, dare aplikaciją – darbelį iš kruopų, puošė gėles su kruopomis ir dažė jas guašu. Kitą dieną su auklėtoja Lina ir ,,Boružiukų” ir,, Zuikučių “ grupių vaikai gamino greito paruošimo avižų košę su obuoliais ir cinamonu. Košė buvo labai skani!

Trys karaliai

2019 – 01-04 d. mūsų darželyje vaikai atsisveikino su eglutėm, vyko ,,Trijų karalių šventė“ . Atžengę karaliai papasakojo vaikams apie šią dieną, jos tradicijas bei papročius. Labai gražiai šią šventę atšventė ,,Drugelių „ grupės vaikai, gavo visai grupei dovanų…

 

 

2018-12-06 d. darželio  trijų grupių vaikams ,,Drugelių”, ,,Bitučių” ir ,,Zuikučių” buvo organizuotas etnografinis  užsiėmimas ,,Adventinis vainikas”. Edukacinio užsiėmimo  metu vaikai sužinojo  adventinio laikotarpio tradicijas, ką reiškia vainiko žvakės, jų spalvos, Advento sekmadienių reikšmės, kalbėjo apie adventinius valgius. Vaikai ragavo duonelės; vėliau eidami ratu apie adventinį vainiką – kiekvienas nešė ir dėjo jame degančią žvakelę; Vėliau grįžę į grupę ,,Drugelių” gr.vaikai iš eglių šakelių gamino adventinį vainiką.Vainikas buvo rato formos  – tai saulės ir amžinojo judėjimo simbolis. Vaikams labai patiko praktinė užduotis.

 

2018 -12 – 03 d. įstaigoje buvo įžiebta Eglutė. Vaikai patys su auklėtojomis gamino iš tešlos žaisliukus, juos puošė raudonais kaspinėliais. Kiekvienas žaisliukas sušildytas vaiko rankų ir širdies šiluma.

Šventę vedė nykštukai – auklėtojos Audronė ir Lina bei Žiema – aukl. Birutė. Prisiminė, pakartojo metų laikus, žiemos mėn., prisiminė ir papasakojo apie tai, kaip senovėje puošdavo eglutes, kokios vyravo tradicijos…Visų grupių vaikai buvo pasipuošę skirtingų spalvų nykštukų kepuraitėmis…

Suspindo graži, kukli eglutė. Buvo iššauti du šventiniai fejerverkai, kurie labai pradžiugino vaikus.Vaikai deklamavo išmoktus eilėraščius, dainavo daineles bei šoko. Grįžę į grupes, puošėsi grupių eglutes bei patalpas…Bus smagus ir ilgas švenčių laukimo laikotarpis…

2018- 11-30 dieną įstaigoje, priešmokyklinėje grupėje vyko Kauno miesto savivaldybės Visuomenės Sveikatos Centro edukacija ,,Sveikas vaikas – sveika ateitis“, kurią pravedė virtuvės šefė Giedra. Kiekvienam vaikui buvo uždėta virėjo kepurė ir ant jos klijavo žvaigždutes už gerai atliktas užduotis .

Su vaikais kalbėjo apie vaisių bei daržovių naudą organizmui, kodėl sveika juos valgyti.

Vaikai turėjo atpažinti ir įvardinti retesnes daržoves – kalafiorą, baklažaną , šilauoges ir kt.Vėliau kiekvienas vaikas ant savo pjaustymo lentelės peiliu pjaustė vaisius, daržoves – darė salotas, jas degustavo ir mikseriu plakė vaisių kokteilį.

2018 -11-15 d. pavakarę įstaigoje pirmą kartą buvo organizuota   Šv.Martyno diena – Žibintų šventė. Kiekvienas vaikas kartu su tėvais puošė, dekoravo savo žibintą. Su uždegtais žibintais kartu su tėveliais,  visi ėjo aplink darželį. Auklėtojos Giedra ir Nadežda pasakojo apie šios dienos tradicijas, kurios atėję iš senovės, ir pabrėžė, kad žibintai švies visu tamsiuoju periodu, iki pat ,,Trijų karalių“. Šventėje dalyvavo personažas – Nykštukas, kuris buvo liūdnas, nes jo žibintas nešvietė, vaikai jam pagelbėjo – uždegė ir jo žibintą.  Vėliau visi dalyviai buvo vaišinami karšta žolelių arbata.

Visą lapkričio mėnesį įstaigoje vyko projektas ,,Gyvūnams reikia mūsų paramos“, kurį organizavo pedagogės Giedra , Daiva, Lina  ir Nadia . Grupėse vaikai kalbėjo apie gyvūnėlius, rūpestį jais, buvo organizuota nuotraukų parodėlė, buvo renkamas maistas gyvūnams. Pririnktos dėžės su katėms, skirtu maistu, buvo atiduotos Kačių prieglaudai –,, Katino Svajonė‘‘, atvežė grupių pedagogėms ir vaikų tėvams padėkas, o 2018-12-04 vyko baigiamasis akordas – atvyko savanorių atstovai iš Vilniaus šunų prieglaudos       ,, Dog spot„- , atsivežė šuniuką, kalbėjo, pasakojo vaikams apie žmonių žiaurumą, kad dar daug šunelių paliekama neprižiūrimų miške ar mieste; Jie dėkojo už vaikų surinktą maistą ir visas gėrybes šuniukams. Tai tikros gerumo pamokos vaikams.

 

 

Lapkričio mėnesį startavo Respublikinis kalbos projektas ,,Išauskime kalbos  kilimą” kuris tęsis visus 2019m. ir  į  jį  aktyviai įsijungė mūsų įstaigos priešmokyklinukai su logopede Kazyte, auklėtojomis Daiva ir Lina bei Neformaliojo ugd.pedagoge Milda. Visą mėn. vaikai kalbėjosi apie įvairius paukščius; jų skleidžiamus garsus; mokėsi priežodžių ir patarlių; piešė juos, apibūdino, mokėsi atpažinti  juos nuotraukose…

2018-10-10 d. ,,Drugelių” grupės  vaikai su pedagogėmis  Giedra ir Kazyte vyko į Pyplių dvarą į edukaciją ,,Duonos kepimas”. Susipažino su duonytės keliu iki mūsų stalo. Vaikai maišė raugą, minkė tešlą, patys gamino duonos kepaliukus ir namo parsivežė pačių iškeptos duonelės  kepaliuką.

 

 .

Dalyvaudami ,,Sveikatiados“ projekte, bei besiruošdami Rudenėlio šventei ,,Moliūgo gimtadienis“ 2018-10-08 d., ,,Žirniukų „gr. vaikučiai su auklėtoja Vilma spaudė ir degustavo įvairias sultis bei salėje per šventę vaišino draugus.

Kiekvienas vaikas gavo paragauti moliūgų sulčių maišytų su obuoliais. Taip pat vaikai ragavo džiovintų moliūgų sėklų, sužinojo, kad iš tokios mažos sėklytės užauga tokie dideli moliūgai. Pedagogės pasakojo vaikams   apie moliūgų naudą organizmui, bei aiškinosi, ką dar galima pagaminti iš moliūgų – virti sriubas, kepti pyragus…

Kadangi mūsų įstaiga dalyvauja ,, SVEIKATIADOS”  projekte, 2018-10-05d pravedėme Sveikatos maratono bėgimą. Sporto šventę pravedė Neformaliojo ugdymo pedagogė M.Bagdonienė bei grupių auklėtojos. Vaikai  apsirengė sportinę aprangą, visi kartu darė mankštą, apšilimo pratimus, bėgo aplik darželį.Ugdome sveikatą stiprinančius fizinio aktyvumo  įgūdžius.

 

 

2018-09-21 įstaigos kieme vyko smagi įvairaus transporto šventė ,,Rieda ratai rateliukai”.Šią akciją organizavo RIUKKPA, pravedė Neformaliojo ugdymo pedagogė M.Bagdonienė bei grupių auklėtojos. vaikai į kiemą išriedėjo pačiom  įvairiausiom priemonėm, didesni važiavo nurodyta kryptimi laikydamiesi taisyklių, žiedu, net buvo įrengta plovykla. Labai smagi atrakcija, suteikusi daug teigiamų  emocijų…

 

Laukiame Jūsų vaikučių  Rugsėjo 3 dieną, šventė numatoma darželio kieme –  10.30 val.

Sveikiname visus su Naujais Mokslo metais, ir tikimės malonaus  bendravimo…