Tarptautinis eTwinning projektas „Lietuvai – 104 maži žingsneliai“

2022 metų vasario 16 – ąją Lietuva šventė 104 – ąjį gimtadienį, o kovo 11 – ąją minėjo 32 – ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius vaikučius pakvietėme švęsti kuo aktyviau – originaliai pasveikinti Lietuvą su gimtadieniu ir nepriklausomybės atkūrimo diena, nueinant ar nubėgant po 104 mažus žingsnelius, atliekant meninę užduotį – pašokant Lietuvai skirtą šokį „Viru viru košę“

Kauno lopšelis-darželis „Klausutis“ šį projektą inicijavo kartu su Yreği (Turkija) ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Karacaoğlan Anaokulu“ mokytoja Melike Kurmuş. Į projekto veiklas įsitraukė net 9 Europos valstybių atstovai, iš viso turėjome 42 projekto partnerius. Lietuvos gimtadieniui skirtas projektas truko 3 mėnesius.

Prie projekto įgyvendinimo eTwinning platformoje prisidėjo 27 pedagogai iš Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 7 pedagogai iš Turkijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, po 2 pedagogus iš Lenkijos ir Kroatijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, po 1 pedagogą iš Albanijos, Jordanijos, Serbijos, Rumunijos ir Slovakijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Pagrindinė projekto idėja – vasario 16-ają pasipuošus trispalvėmis bėgimo kortelėmis, pakiliai ir šventiškai nusiteikus, nueiti ar nubėgti Lietuvai 104 mažus žingsnelius. Po aktyvios fizinės veiklos vaikai – nuo mažiausio iki didžiausio – su trispalvėmis rankose ir plačiomis šypsenomis veiduose, širdyse jausdami pasididžiavimą Tėvyne, 104 – ąjį gimtadienį švenčiančiai Lietuvai siuntė gražiausius sveikinimus ir linkėjimus.

Na, o Kovo 11 – ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną,  paminėti visiems projekto dalyviams susitikus per nuotolį ir kartu atlikti meninę užduotį – pašokti Lietuvai skirtą šokį „Viru viru košę“ bei sukurti Lietuvai skirtus meno darbelius. Taip kūrybiškai, džiaugsmingai, o kartu ir fiziškai aktyviai paminėti dvi iškilmingas progas – ir Lietuvos valstybės gimtadienį, ir nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Džiaugiamės, kad prie projekto įgyvendinimo aktyviai prisidėjo ir ugdytinių tėveliai. Jie gavo namų užduotį – pasigaminti savo šeimos bėgimo korteles ir Vasario 16 – ajai skirtame renginyje su vaikais nueiti 104 mažus žingsnelius Lietuvai.

Mūsų projekto kulminacija – kovo 11 – ajai skirtas šventinis renginys. Jo metu mūsų šalies vaikai turėjo galimybę susitikti su projekto partnerių vaikais iš devynių Europos šalių. Visi jie, bendraudami per nuotolį, pašoko lietuvių liaudies šokį „Viru viru košę“. Tai buvo išties unikalus, ypatingas projekto akcentas, nes vaikai šokio ritmą palaikė naudodamiesi dideliais mediniais šaukštais ir puodų dangčiais. Mažyliams tai buvo smagi, linksma, neįprasta pramoga. Ruošdamiesi šiam susitikimui, vaikai savo ugdymo įstaigose mokėsi šokio judesių – dvi savaites darželiai skambėjo nuo medinių šaukštų ir puodų dangčių „muzikos“. Projekto partneriams iš užsienio šalių tai buvo puiki proga susipažinti su mūsų šalies etnokultūra.

Projekto įgyvendinimo metu skatinome vaikus Lietuvos valstybės gimtadienį švęsti kitaip – originaliai, netradiciškai, fiziškai aktyviai, puoselėjant tautiškumo, patriotiškumo tradicijas, skatinant socialinį jautrumą, meilę artimui ir savo šaliai. Stengėmės, kad vaikai suprastų, jog švęsti galima ir reikia pakiliai ir kūrybiškai; formavome nuostatą, kad sveikinti valstybę pasitelkiant fiziniu aktyvumą yra ir daug smagiau, ir sveikiau, nes fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių sveikos gyvensenos principų. Neabejojame, kad projekte noriai dalyvavę ir daug apie savo Tėvynės istoriją sužinoję vaikai nuo mažens suvoks valstybinių švenčių prasmę, įsimins tokias šventes ir didžiuosis esantys laisvos Lietuvos piliečiai.

Ačiū visiems už nuoširdžią bendrystę kuriant, vystant ir įgyvendinant šį projektą. Atskirai norime padėkoti aktyviausiems tarptautinio eTwinning projekto „Lietuvai – 104 maži žingsneliai (104 small steps for Lithuania)“ projekto dalyviams ir partneriams iš užsienio – mokytojams iš Turkijos Cemil Coşkun, Fatma Çelik, Çeşminaz Kaygusuz, Melike Kurmuş, mokytojai iš Serbijos Edinai Đorović, mokytojai iš Slovakijos Gabrielai Bednárovái ir mokytojai iš Lenkijos Renatai Pawłowicz.

Iki susitikimo kitais metais, kai taip pat originaliai bei aktyviai, realizuodami naujas idėjas ir sumanymus, paminėsime Lietuvos 105 – ąjį gimtadienį.

Mūsų projekto e-knyga:

https://read.bookcreator.com/U2ZS1eoUBZRmXncqb0Hy67RIkV83/tJnz8u2OTNm58eeklwNeXQ

 Mūsų straipsnis švietimo naujienose:

https://www.svietimonaujienos.lt/tarptautinis-etwinning-projektas-lietuvai-104-mazi-zingsneliai-2/?fbclid=IwAR23ed8TNQf5vz3Dr0fAn48wXSIp_Ewooz22-PU1V2yL2LpXwqyO5LcU9g0

 

Parengė

Meninio ugdymo (judesio) mokytoja

Sonata Jonauskienė

Translate »
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą